Dalytis šiuo puslapiu:

Nuperkame beveik vieną procentą pasaulio kavos žaliavųos, kitaip tariant, daugiau nei 50 milijonų kilogramų neskrudintų kavos pupelių per metus. Ši kava pas mus atkeliauja iš daugiau nei 15 šalių, o didžiausi tiekėjai yra Brazilija ir Kolumbija. Kavą paprastai augina maži, vieną ar kelis hektarus žemės turintys šeimos ūkiai. Tad norint paruošti tiek kavos žaliavos, kiek perka „Paulig“, reikalingas tūkstančių kavos ūkių ir augintojų organizacijų bendrijų indėlis.

Visą kavą perkame iš patikrintų atsakingų šaltinių,  tai reiškia, kava  yra sertifikuota arba atkeliauja per partnerystės projektus. Galime atsekti kavos kilmę iki kavos kooperatyvų arba gamintojųbendrijų, o kartais netgi iki konkretaus kavos ūkio.

Kavos pupelės kelionę nuo ūkio iki laivo, kuriuo ji pasiekia skrudyklą, gali sudaryti įvairūs tarpiniai etapai, kurių skaičius priklauso nuo regiono ir (arba) ūkio. Pavyzdžiui, nuėmę derlių, kai kurie ūkiai patys apdoroja kavos pupeles, kitais atvejais  tai atlieka  specializuotos įmonės. Kartais kavos pupelių kelionė turi tiek daug etapų, kad  neįmanoma atsekti kiekvienos pupelės kilmės iki konkretaus ūkio. Tačiau paprastai galima atsekti kilmę bent iki ūkininkų bendrijos ir yra žinoma, kokie ūkininkai jai priklauso. 

Atsekamumas mums yra svarbu, nes kuo daugiau žinosime apie kavos kilmę, tuo daugiau gausime informacijos apie žaliavos kokybę ir visų pirkimo grandžių etiškumą. Be to, tai mums padės užtikrinti gerą gamybos ir tiekimo sistemos veikimą ir spręsti kylančias problemas.

Back to top