Dalytis šiuo puslapiu:

„Organic“ (ekologiško gaminio), „Fairtrade“ (sąžiningos prekybos) ir UTZ sertifikatai yra puikus būdas sužinoti, ar jūsų kavos puodelis paruoštas atsakingai. Šių sertifikatų paaiškinimus pateikiame toliau.

Sertifikuota kava suteikia „Paulig“ galimybę skatinti tvarią plėtrą ir didinti kavos augintojų gerovę. Sertifikavimo sistemos  kavos augintojams suteikia žinias apie tinkamą ir atsakingą kavos auginimą bei paramą įsisavinant efektyvesnius kavos auginimo ir padorojimo būdus. Tai įgyvendinus sėkmingai,  didėja kavos ūkio produktyvumas ir išlaidų efektyvumas,  taigi auga ir ūkininko pajamos bei gerovė. Už sertifikuotą kavą taip pat mokama brangiau, todėl tai irgi suteikia ūkininkui papildomų pajamų.    

Nors ant kavos pakelio nėra nurodytas sertifikatas, tai dar nereiškia, kad kava nebuvo auginama ir perkama atsakingai. Todėl verta pasidomėti kavos gamintoju ir jo kavos pirkimui bei gamybai taikomais atsakingumo principais. Mes, „Paulig“, esame įsipareigoję, kad kiekviena kavos pupelė atkeliautų iš patikrintų atsakingų šaltinių. Svarbiausi mūsų naudojami sertifikatai – „UTZ Certified“ ir sąžiningos prekybos sertifikatas „Fairtrade“, taip pat  ekologiško gaminiosertifikatas „Organic“. Be sertifikuotos kavos, taip pat perkame kavą per patikrintas tvarios partnerystės programas.

Ką reiškia sertifikatai?

Svarbu žinoti, kad kiekvienas sertifikatas turi savo prioritetines sritis. Tad verta pagalvoti, kas svarbiausia Jums, ir susipažinti su sertifikatų akcentuojamais dalykais bei principais. Taip pat verta išsiaiškinti prekių gamintojo veiklos principus ir būdus spręsti klausimus, susijusius su, pavyzdžiui, aplinkosauga arba socialine atsakomybe.

„Organic“ arba užauginta ekologiškai

Organic

 

Ekologiška kava ruošiama iš ekologiškai auginamų kavos pupelių. Čia laikomasi principo gaminti produktus, kurių gamyba nekenkia aplinkai, žmonių, augalų ar gyvūnų sveikatai bei gerovei. Gaminant ekologiškus produktus ribojamas, pavyzdžiui, priedų ir pagalbinių medžiagų kiekis, leidžiant naudoti tik būtiniausias.

„Paulig“ produktuose  ekologiško produkto sertifikatas „Organic“ visada naudojamas kartu su sąžiningos prekybos sertifikatu „Fairtrade“, kad produktas būtų pagamintas atsakingai ne tik aplinkos, bet ir socialiniu atžvilgiu Savo asortimente turime, pavyzdžiui, „Juhla Mokka Organic“ ir „Paulig Mundo“.

„Fairtrade“ arba sąžininga prekyba

Fairtrade

 

Žaliavos ruošiama pagal tarptautinius “Fairtrade“ kriterijus, ir gamyba remiasi socialinio, ekonominio ir ekologinio tvarumo principais. Sąžiningos prekybos atveju už produktus ūkininkams sumokamas mažiausiai toks atlygis, kuris padengia aplinkos ir žmonių atžvilgiu tvarios gamybos sąnaudas. Prie šio minimalaus atlygio priskaičiuojamas sąžiningos prekybos priedas, skirtas visai bendruomenei reikalingiems projektams. Ši sąžiningos prekybos sistema sukurta tam, kad pagerintų besivystančių šalių smulkiųjų ūkininkų ir ūkių darbuotojų padėtį tarptautinėje prekyboje. Skaityti daugiau: www.fairtrade.net/

Rainforest Alliance

Rainfocest Alliance Seal logo

 

Pirkdami „Rainforest Alliance” sertifikuotą Paulig kavą, padedate ūkininkams prisitaikyti prie klimato kaitos, išsaugoti miškus ir pagerinti jų ir jų šeimų darbo ir gyvenimo sąlygas. Tai padės išsaugoti kavą ateities kartoms.

Daugiau informacijos ra.org.

UTZ

UTZ

 

„UTZ Certified“ yra pasaulinė sertifikavimo programa, kuri užtikrina ir įtvirtina atsakingą gamybos praktiką, pradedant nuo ūkio. Programa turi griežtą veiklos reglamentavimą, atsižvelgiantį į žmonių ir aplinkos gerovę. Sertifikavimui privalomi reglamentuoti ūkininkavimo būdai gerina derliaus kokybę ir didina ūkių produktyvumą. Tai būtų, pavyzdžiui, tinkamas ir taupus trąšų, vandens ir energijos vartojimas, vaikų skatinimas lankyti mokyklą, darbo sąlygų, darbuotojų teisių, apgyvendinimo ir sveikatos apsaugos stiprinimas žemės ūkio regionuose. Didesnis ir kokybiškesnis derlius bei papildoma priemoka už sertifikuotus produktus didina ūkininkų pajamas. Daugiau skaitykite: www.utz.org/

Back to top