Kava ir sveikata

Kava kasdien geriama visame pasaulyje, todėl dažnai keliami klausimai apie jos naudą.
 
Pastaraisiais metais atlikti moksliniai tyrimai pateikė įdomių įrodymų apie teigiamą kavos poveikį sveikatai. Kadangi kava yra augalinis produktas, galima manyti, kad jame yra elementų, apsaugančių nuo ligų. Tyrimų metu nustatyta, kad 4-5 puodelius kavos per dieną išgeriančiam žmogui kava nedaro jokio neigiamo poveikio ir net gali turėti teigiamą poveikį sveikatai.
Gerai žinomas moksliniais tyrimais paremtas faktas, kad kava didina budrumą ir mažina nuovargio jausmą. Budrumas gali būti itin naudingas, pavyzdžiui, dirbant naktinį darbą ar dirbant ilgą laiką. Kava taip pat gerina darbo rezultatus, taip pat gerina trumpalaikę atmintį.
Pateikiama vis daugiau įrodymų, kad kava gali apsaugoti nuo 2 tipo diabeto, kepenų ligų, tokių kaip vėžys ir cirozė, ir Parkinsono ligos. Kofeinas palengvina šių ligų simptomus ir gali apsaugoti nervų ląsteles. Kofeinas taip pat palengvina astmos simptomus.
Kavoje yra daug antioksidantų, kurie gali gerokai pagerinti gyvenimo kokybę ir užkirsti kelią ar atitolinti degeneracines ligas.
„Paulig“ aktyviai remia ir stebi mokslinius kavos tyrimus, kuriuos atlieka tarptautinė PEC (Physiological Effects of Coffee) darbo grupė.
Back to top