Derliaus nuėmimas

Kavamedžiams nužydėjus kavos uogos (kavamedžio vaisiai) sunoksta maždaug per devynis mėnesius. Daugelyje kavamedžius auginančių šalių derlius renkamas rankomis, kad būtų užtikrinama aukšta kavos kokybė. Kruopščiai ir rūpestingai renkant derlių užtikrinama, kad visos uogos sunokę, o iš jų paruošta kava - puikaus skonio. Čia rasite informacijos apie kavos derliaus nuėmimą.

Laimingų kavos ūkių valdymas

Kavamedžiai vaisius vesti pradeda po 2-4 metų ir per metus duoda 1-2 derlius. Kad derlius būtų geresnis, o kavos uogas būtų lengviau nurinkti, svarbu kavamedžius genėti iki 1,5-2 m aukščio. Kavos auginimas reikalauja kruopštumo, nes kavamedžiai – labai jautrūs dirvos kokybei ir oro sąlygoms augalai.

Šimtai laimingų derlių

Ant to paties kavamedžio augusių kavos uogų kokybė bei skoninės savybės kiekviename derliuje gali skirtis, priklausomai nuo uogų augimo ir nokimo metu vyravusių oro sąlygų. Kur nors pasaulyje kiekvieną metų mėnesį nuimamas kavos derlius.

"Kruopščiai ir rūpestingai renkant kavos uogas užtikrinama, kad visos uogos sunokę, o iš jų paruošta kava puikaus skonio."

"Kruopščiai ir rūpestingai renkant kavos uogas užtikrinama, kad visos uogos sunokę, o iš jų paruošta kava puikaus skonio."

Rinkti rankomis ar naudotis mašinomis?

Priklausomai nuo auginimo šalies ir jos regiono, kava renkama rankomis arba mašinomis. Ant šlaitų augančių kavamedžių derlių galima rinkti tik rankomis, tačiau ten, kur kavamedžiai auga ant lygaus paviršiaus, uogas galima rinkti ir derliaus nuėmimo mašinomis.

Kitas laimingų pupelių kelionės etapas

5. Kavos apdirbimas kilmės šalyje

Read more
Back to top